Búvárkodás

A Vörös-tenger az egyik legsósabb vizű tenger a földön. Élővilága páratlan. Vetekszik az ausztrál Nagy-korallzátony élővilágával. Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy viszonylag közel van Magyarországhoz. 4 órás repüléssel közvetlen járattal elérhetjük Budapestről. És persze sokkal olcsóbban, a fapados járatoknak köszönhetően.

Ha nem vagy képzett búvár akkor is lehetséges a merülés. Sőt! Amennyiben időt szánsz rá, még a tanfolyamokat is elvégezheted és akár magasan képzett búvár lehetsz. Mehetsz búvár szafarira, vagy a profik által látogatott merülőhelyekre. Ha idegenkedsz a merüléstől, akkor egy maszk, egy pár uszony és egy légzőcső (pipa) segítségével a felszínről is rácsodálkozhatsz a páratlan szépségű színes korallokra és

a szintén színes és páratlan élővilágra mely a felszínről is tisztán látható, de azért a közvetlen közelükben az igazi.

Míg itthon egy tavi merülés alkalmával ellátsz a víz alatt 5-10 méterre, a Vörös-tenger tisztaságának köszönhetően 40-100 méter távolságra is simán ellátsz. A nap fénye a tiszta átlátszó víz miatt mélyre leér, így valóban színes élővilágban csodálkozhatsz.


Ha pedig a víztől is ódzkodsz bármilyen aktuális gond miatt, akkor sem kell lemondani a csodákról. Bepattansz egy üvegfenekű hajóba és a felszínről ünneplő ruhában csodálkozhatsz. Sőt! Akár tengeralattjáróba is be lehet ülni, mely lemerülve lehetővé teszi, hogy közvetlen közelről csodálkozz és szárazon része lehess a vízalatti élővilágnak.


A hajókon teljes ellátás van. Indulás előtt feltankoljuk a hajó raktárát még sörrel is és a nappali merüléseket este kedélyes cseverészés és gyöngéd bulizás követi élménybeszámolókkal tarkítva. És van miről beszélni! Mindenféle élőlénnyel találkozhatunk a kis bohóchalacskáktól kezdve a polipon, rájákon, murénákon át a cápákig, delfinekig és sorolhatnám, szóval mindenféle tengeri, vízi élőlénnyel találkozunk utazásunk során. Bizton állíthatom, hogy fellejthetetlen élményekben lesz részünk. Aki belekóstól egyszer az visszatérő vendég lesz még öregkorában is, amikor már járni is alig tud.

Részt vehetsz napi merüléseken, és szafarikon is, mely általában 1 hetes hajókázással jár. A napi merülések a bázishoz közeli szigetek körül történnek. A szafarik Hurghadától északra, északi szafari, vagy dél felé a déli szafari programokkal történik. Általában nappal merülések, ki mennyit szeretne merülni 3-4 merülés és éjszaka, amíg alszunk a hajó tovább halad a következő merülőhelyre. Reggel új helyen ébredünk és már mehetünk is a vízbe.


Míg Hurghadán nagyrészt hajóról merülnek, addig pl. Dahabban általában parti merülések vannak. Ez utóbbi azoknak jó, akik a hajón tengeribetegek lennének. Nekik sem kell nélkülözni. A dahabi merülések hasonló élményekben részesítik a búvárt a parti merülőhelyeken. Ha a család, a párok nem minden tagja búvárkodik, a nem merülő sem fog unatkozni. Napozhat a fedélzeten, a parton, sznorkelezhet, fürödhet és koktélozhat közben. Nézheti a pasikat, a csinos nőket míg a párja a korallokat és a halakat bámulja.


Aki még nem búvár az elvégezhet egy rövid tanfolyamot, hogy búvár lehessen és merülhessen.

Aki már búvár, annak lehetősége van tovább képezni magát magasabb szintre, divemaster vagy instruktor is lehet.

Ha nincsenek ilyen ambícióink és nem vagyunk képzett búvárok, de szeretnénk megismerni a merülés élményeit, ők instruktori, oktatói felügyelettel kipróbálhatják ezt az élményt.

Intrónak hívják és az intrózónak szinte semmi dolga nincs, csak levegőt venni a víz alatt a palackból és csodálni a látványt. A többit az instruktor intézi.

Ki tudja, esetleg még kedvet is kapsz a búvárkodáshoz és képzésre adod a fejed.