Nyaralj Egyiptomban

Az ókori

Egyiptom időszámításunk előtti egyik első civilizációnk. Ötezer évvel ezelőtt a papirusz földje és a lótusz vidéke egy hosszú országgá alakult, amelyen félisten-király, a fáraó uralkodott.

A következő háromezer év alatt kialakult kultúra alapvetően meghatározta az emberiség fejlődésének nyomvonalát. Természetes, hogy sokan éreznek különös vonzalmat az ősi titkok iránt.

Azon kívül, hogy kifekszünk a szálloda homokos tengerpartjára, azért van más rendkívül érdekes elfoglaltságra is lehetőség. Elmehetünk a Szaharába néhány napot. Elmehetünk a Sínai-félszigetre az Akabai-öböl partjára.


Nyáron nyilván melegebb van, de még a nap is másként süt. Ugyan melegen süt, de a felettünk lévő vastagabb légkör miatt jóval kisebb UV sugárzás ér el minket, mint otthon.

A legfontosabb azonban, hogy az ország éghajlatának köszönhetően egész évben nyaralhatunk. Nincs napfénymentes nap. Európai ember számára itt télen is meleg van és nyáron is. Ki hogyan szereti.

Ám nem csak forró kövek és régi archeológiai leletek vannak itt. Emberek is élnek akiknek kultúrájuk van, méghozzá sokszínű a népesség összetételének köszönhetően.


A Vörös-tengert fantasztikus élővilág népesíti be. Legalább olyan gyönyörű, mint az ausztrál nagy korallzátony, csak ide jóval egyszerűbb kijutni és persze emiatt jóval olcsóbb is. Élményben viszont ugyan olyan, mint ott.


Az országot átszelő nagy folyó a Nílus is kínál elfoglaltságokat. Úgy a parton, mint magán a folyón is. A déli Abu Simbel-től az északi deltáig változatos program lehetőségeket nyújt ez a hatalmas folyó.

Elmehetünk Asszuánba, látogatást szervezhetünk Luxorba a Királyok-völgyébe. Elmehetünk nagyobb városokba pl. Kairó, Alexandria.

Tehát olyan „nyaralásunk” lehet, amely életre szóló élményben részesít, ráadásul a mai balatoni árakat tekintve jobb ár-érték arányban.

Persze nem mellékes az sem, hogy nyaralás közben azért megismerhetjük az ókori régészeti leleteket, világhírű nevezetességeket.

És, ha még mindig maradt valami hiányérzetünk, akkor akár búvárkodni is lehet.

Kijutni sem bonyolult, manapság, már közvetlen menetrendszerű és fapados járat is van Hurghadára a Vörös-tenger partjára.