Philae műemlékei között sok olyan építmény található, amelyek túlnyomórészt a ptolemaioszi korszakból (i. e. 332–30) származnak.

Ezek közül a legkiemelkedőbb a II. Ptolemaiosz Philadelphus (Kr. e. 285–246) által épített templom, amelyet Ízisznek, Hórusz anyjának, a királyság istenének szentelt fel. Egy jelenet a „mammisiban” a szülőszobában, ahol Hórusz születését ünnepelték, Ízisz a fiát, Hóruszt szoptatja.

Ízisz temploma az egyik utolsó ókori egyiptomi templom volt, amely I. Justinianus bizánci császár (i.sz. 527–565) uralkodásáig működött, aki elrendelte az összes pogány templom bezárását. Itt véste köbe Isis egyik papja Esmet-Akhom a legutolsónak datált hieroglif feliratot, amely az i.sz. 4. század (i.sz. 394) végéről származik. A templomot keresztény templommá alakították át, és sok feliratot szándékosan megsemmisítettek.

A közelben van egy Hathornak szentelt templom is, amelyet VI. Ptolemaiosz Philometor (i. e. 180–145) és Augustus, Róma első császára (i. e. 30–14) építtetett. A Traianus kioszk (i.sz. 98–117), amely korábban a Philae templomegyüttes előtt állt. Bár még mindig áll annak ellenére, hogy a teteje eltűnt. Rendezett oszlopai látványosak és a szigetre utazók rendszeresen leírták, vagy ábrázolták azokat. Ízisz ismét középpontba került, mivel a császár felajánlásokat tett neki, hitvesének Ozirisznek és a fiuknak Hórusznak.

Ezeket az emlékműveket az eredeti Philae-szigetről a közeli Agilkia-szigetre helyezték át, amiért az asszuáni gát építése veszélybe sodorta a helyet. Az UNESCO núbiai kampánya óvta meg az 1960-as években, hogy megmentsék az elárasztástól.